Polityka publiczna w Polsce często opiera się na wątłych fundamentach. Nie myślimy w perspektywie wieloletniej, a ważne decyzje bywają podejmowane na podstawie anegdotycznej wiedzy, prywatnych przekonań, lub po prostu w ramach bieżącej rozgrywki politycznej. Jednocześnie coraz więcej prowadzi się badań naukowych, których wyniki mogłyby wspomóc polityków w wielu dziedzinach publicznego zarządzania. Także praktycy – specjaliści i eksperci z różnych obszarów, akumulują doświadczenia, które mogą być przydatne w polityce.

Na tej stronie będą publikowane krótkie teksty stanowiące, pod względem tematyki  i stylistyki, pomost między światem badaczy i specjalistów, a wyzwaniami stojącymi przed urzędnikami publicznymi. Będą to przeglądy badań lub praktycznych doświadczeń dotyczące najistotniejszych kwestii pojawiających się w debacie publicznej. Napisane przystępnym językiem, będą jednak zawierać odnośniki do pełnych raportów badawczych i  artykułów, by czytelnik mógł łatwo pogłębić swoją wiedzę na omawiany temat.

Adresatem są wszyscy zainteresowani „evidence based policy”: politycy, urzędnicy publiczni, aktywiści, dziennikarze, wykładowcy, studenci i inni obserwatorzy publicznej polityki.

Jest to inicjatywa apolityczna, propaństwowa, mająca na celu zainspirowanie i wsparcie każdego rządu i każdej partii, która zechce skorzystać.

Serwis jest otwarty na współpracę z badaczami, ekspertami lub praktykami którejś z dziedzin objętych polityką publiczną.

 

Reklamy
2 comments
  1. Michał said:

    Wspaniała inicjatywa! Mam nadzieję, że dzięki Państwu polskie dyskusje staną się bardziej merytoryczne. W mediach pełno sensacji, a niewiele rzetelnych wiadomości, przez co trudno sobie wyrobić zdanie. Dopiero odkryłem tę stronę, ale widać, że jest tu kawał dobrej roboty.
    Życzę powodzenia!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s